Disainisüsteemid

Disainisüsteemid

Loome disainisüsteeme, mis läbi standardiseeritud disaini- ja koodikomponentide tagavad kasutajaliideste (UI) ühtse brändi- ja kasutajakogemuse. Disainisüsteemid tõhustavad tarkvaraarenduse ja disaini koostööd, kiirendavad arendusprotsessi ja vähendavad seeläbi kulusid.

Kirjuta meile

Disainisüsteemi skeem

Millest koosneb disainisüsteem?

  • Graafiliste komponentide kogu. Sisaldab värve, tüpograafiat, vormielemente jms ehk kõiki algosasid, mida on vaja toodete kiireks prototüüpimiseks.
  • Front-end komponentide kogu. Disain selgub koodis - kasutaja näeb seda, mille arendaja valmis teeb. Seega on tervikliku disainisüsteemi osaks ka korduvkasutatavad koodijupid vajalikus veebitehnoloogias, mis on kooskõlas UI-KIT-iga ja mille abil saab prototüübid ellu äratada.
  • Dokumentatsioon. Olemasolevate osade kirjeldused, juhised ja reeglid, et nende kasutamine oleks kõigile selge ja arusaadav.

Miks kasutada?

Järjepidev bränding

Järjepidev bränding

Ühtne visuaalne keel tagab äratuntava brändikuvandi ja sarnase kasutajakogemuse kõigil platvormidel ja seadmetel.

Kestlik

Kestlik

Selge dokumentatsioon ja standardsed komponendid soodustavad disainisüsteemi pikaaegset kasutamist.

Ressursse säästev

Ressursisäästlik

Korduvkasutamine kiirendab arendust ja väldib topelttööd. Seega tekib eelarvesse ruumi hoopis uute teenuste loomiseks või tänaste parendamiseks.

Parem kasutajakogemus

Parem kasutajakogemus

Ligipääsetavuse nõuetega kooskõlas loodud komponendid muudavad lahenduse intuitiivseks ja mugavaks, arvestades ka erivajadusega kasutajaid.

Kuidas teeme?

1. Inventuur ja konsultatsioon

Vaatame üle olemasolevad kasutajaliidesed ja stiilijuhised. Nende puudumisel kaardistame nõuded kasutajaliidestele, mida disainisüsteem peab toetama. Töö tulemusena valmib loetelu vajaminevatest komponentidest. Disainisüsteem peab olema nii õhuke kui võimalik, aga samas peab toetama erinevaid kasutusjuhtusid.

2. UI-KIT ja näidisvaadete loomine

Loome taaskasutatavad kasutajaliideste komponentide graafilised versioonid, mis järgivad brändi nõudeid ja vastavad ligipääsetavuse reeglitele. Komponentide testimiseks loome ärivajaduste ja töösolevate süsteemide põhjal kasutusnäited. Siin etapis süstematiseerime ära kõik brändi tunnused: värvid, tüpograafia, logod.

3. Koodikomponentide valmistamine

Valime projekti vajadustele vastava tehnoloogia ning arendame komponendid. Need koodikomponendid on korduvkasutatavad ja neid saab sujuvalt lõpprakendusse integreerida, nii et need jõuavad otse kasutaja ekraanile.

4. Dokumentatsiooni loomine

Kirjeldame ära kõik disainisüsteemi ja selle komponentide kasutamisega seotud võimalused ja reeglid. Vormistame selle vastavalt projekti vajadustele ja võimalustele. Ideaalis kasutame lahendust, mis toob koodi ja disaini komponendid ühte kohta kokku.

5. Koolitus, juurutamine, edasine haldus

Oleme tiimile igati toeks disainisüsteemi kasutuselevõtul. Vajadusel viime läbi koolitusi ja anname nõu, kuidas disainisüsteemi ja selle kasutamise protsessi edaspidi elujõulise ja ajakohasena hoida nii disainis kui koodis.

Valik tehtud töödest

Vaata lisaks

Millised on uued tehnilised võimalused disaini ja arenduse koostöö hõlbustamiseks, kuidas vähendada ajakulu ja tulla toime väljakutsetega? Räägime Veera projekti näitel.

Võta meiega ühendust

Meie poole võib pöörduda igas projekti etapis - alates idee väljatöötamisest kuni uute digilahenduste loomise ja hindamiseni välja.

Katrin Vaisma

Äriarendusjuht

Kirjuta meile oma ideest ja leiame koos parima viisi selle elluviimiseks. Vastame paari tööpäeva jooksul ning meie kogenud meeskond tagab, et projekt kulgeb edukalt alates esimesest mõttest kuni lõpliku teostuseni.

Kirjuta meile